Search
Close this search box.

09196142538

Search
Close this search box.

تبلیغات در گوگل

استفاده از گوگل ادز و تبلیغات در گوگل (که قبلاً به عنوان Google Adwords شناخته می شد) ممکن است سود آورترین تصمیمی باشد که برای کسب و کار خود می گیرید. نحوه استفاده موثر آن را امروز از روفامو بیاموزید.

روزانه در گوگل توسط مردم ۳.۵ میلیارد سرچ انجام میشود. هر جستجو فرصت هایی را برای شما فراهم می کند تا نام تجاری خود را در معرض دید کاربران بیشتری قرار دهید. گوگل ادز به شما این امکان را می دهد که هنگام جستجو کلمات کلیدی مرتبط ، محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید. اگر این کار به درستی انجام شود ، می تواند منجر به افزایش فوق العاده فروش شود.

طراحی سایت در تهران

الزامات تبلیغات در گوگل

راه‌اندازی کمپین تبلیغات پولی در گوگل ادز به این دلیل آسان و سریع است که پلتفرم، شما را راهنمایی می‌کند و نکات مفیدی در طول مسیر ارائه می‌دهد. پس از ورود به سایت گوگل ادز و زدن دکمه شروع، مراحلی را طی خواهید کرد تا تبلیغات خود را راه‌ا ندازی و اجرا کنید. اگر از قبل متن تبلیغ خود را تنظیم و تصاویر آن را ایجاد کرده باشید، ایجاد کمپین بیش از ۱۰ دقیقه طول نمی‌کشد.

تنها باید اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما به صورت بهینه تنظیم شده و به راحتی قابل ردیابی است. در ادامه اقدامات لازم برای بررسی تبلیغات در گوگل ادز را توضیح می‌دهیم.

اتصال گوگل آنالیتیکس
افزودن کد UTM
تنظیم ردیابی تبدیل‌ها
هماهنگی گوگل ادز با CRM 

تبلیغات بنری گوگل

با تبلیغات بنری در گوگل، تبلیغات تصویری خود را به مخاطب هدف که علاقه‌مند به محصولات شما است و شاید در حال حاضر به دنبال اینگونه محصولات یا خدمات نیست نمایش می‌دهید. از این رو، مخاطبان از برند، محصولات و یا خدمات شما آگاه می‌شوند.

مزایای تبلیغ در گوگل چیست؟

شاید تاکنون این سوال برای شما پس آمده باشد که مزیت های تبلیغ در گوگل چیست و چرا باید از آن استفاده کرد. در این قسمت با مزیت های تبلیغات در گوگل بیشتر آشنا شوید:

* جذب مخاطبان هدف بیشتر

* صرفه جویی در هزینه های تبلیغات خود

* انعظاف پذیری و ادغام پذیری بالا گوگل ادز

* نرخ بازگشت سرمایه بالا در تبلیغات گوگل

* رشد و گسترش کسب و کار و بازدهی سریع

* افزایش آگاهی از برند و برندسازی کسب و کار شما

* افزایش آگاهی از برند (Brand Awareness) با گوگل ادز

تا به حال با کاربرانی که خود را طرفدار و متعهد به برندهای خاصی مانند اپل یا نایکی می‌دانند برخورد داشته‌اید؟ این دستاوردی است که افزایش آگاهی از برند یا Brand Awareness برای یک کسب‌وکار به ارمغان می‌آورد! شاخص «آگاهی از برند» نشان می‌دهد چقدر مخاطبان هدف شما با برندتان آشنا هستند و آن را می‌شناسند. برندهایی که آگاهی از برند بالا دارند، معمولا با عنوان‌هایی مانند «برندهای ترند» یا «برندهای محبوب» شناخته می‌شوند. این شاخص، خصوصا در مراحل اولیه توسعه یک کسب‌وکار، در بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات به کاربران اهمیت زیادی دارد.

متدها و ابزارهای متنوعی برای افزایش آگاهی از برند وجود دارد؛ از کارآمدترین آنها می‌توان به سرویس تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز (Google Ads) اشاره کرد. بهترین کمپین تبلیغاتی که در گوگل ادز برای افزایش آگاهی از برند می‌توانید استفاده کنید، کمپین‌هایی است که به منظور ارتباط مخاطبان با برند ساخته می‌شوند و اصطلاحا brand-engagement نام دارند. هدف این کمپین‌ها ایجاد آگاهی و ارتباط مثبت مخاطبان با کسب‌وکار، محصولات و خدمات آن و در نهایت افزایش آگاهی از برند است.

طراحی سایت در تهران

پرداخت به ازای هر کلیک

فقط به ازای هر کلیک هدفمندی که کاربران بر روی لینک وب سایت شما انجام داده اند، هزینه از اکانت شما کسر می گردد

طراحی سایت در تهران

دیده شدن در نتایج گوگل

دستیابی به صفحه اول گوگل با واژگان کلیدی مربوط به سایت در سریع ترین زمان ممکن.

طراحی سایت در تهران

الزامات تبلیغات در گوگل

در این سرویس متناسب با بودجه مورد نظر، اکانت تبلیغات خود را فعال کنید.

هزینه های تبلیغ در گوگل ادز

هزینه تبلیغ در گوگل با توجه به عوامل مختلفی از جمله رقابت کلمات کلیدی و صنعت، موقعیت جغرافیایی شما ، کیفیت کمپین های تبلیغاتی شما و موارد دیگر متفاوت است.در ایالات متحده متوسط ​​هزینه برای هر کلیک برای تبلیغات جستجوی گوگل در همه صنایع 2.32 دلار است. در کشورهای دیگر ، متوسط ​​هزینه برای تبلیغ در گوگل اغلب بسیار پایین است.

 

طراحی سایت در تهران

گوگل ادز چگونه کار می‌کند؟

Google Ads به روش پرداخت به ازای کلیک (PPC) عمل می‌کند.

این معنای آن است که افراد یک کلمه کلیدی خاص را در گوگل هدف قرار می‌دهند و برای آن کلمه کلیدی با دیگران که همان کلمه کلیدی را هدف قرار داده‌اند، رقابت می‌کنند.

پیشنهادهایی که افراد برای آن کلمه کلیدی ارائه می‌کنند حداکثر قیمتی است که مایلند برای یک آگهی بپردازند.

یا اینکه می‌توانید حداکثر بودجه روزانه را برای تبلیغ خود تعیین کنید.

افراد برای ارائه‌ی پیشنهاد، سه راه دارند:

1.هزینه به ازای هر کلیک (CPC)
هنگامی که هر نفر از کاربران بر روی تبلیغات شما کلیک می‌کنند حاضرید چقدر بپردازید.

2.هزینه در هر میلیون (CPM)
هزینه‌ای که حاضرید به ازای هر 1000 بار نمایش تبلیغات پرداخت کنید.

3.هزینه به ازای تعامل (CPE)
هزینه‌ای که حاضرید برای تعامل یا یک اقدام خاص کاربر بر روی تبلیغ شما (مانند ثبت‌ نام در یک لیست، تماشای یک ویدیو و… ) بپردازید.

سپس گوگل مبلغ پیشنهادی را دریافت می‌کند و پس از ارزیابی تبلیغ شما، یک امتیاز کیفیت ارائه می‌دهد.

امتیاز کیفیت میانگینی از میزان کیفیت تبلیغات شما، کلمات کلیدی هدف و صفحات فرود سایت شما است. هر چقدر کیفیت تبلیغات بالاتر باشد، قیمت‌ مشخص شده توسط گوگل برای تبلیغات پایین‌تر خواهد بود و تبلیغ شما در موقعیت‌های تبلیغاتی بهتری قرار می‌گیرد.

امتیاز تبلیغات عددی بین 1 تا 10 است. هرچه امتیاز تبلیغات شما بالاتر باشد، رتبه بهتری خواهید داشت و هزینه‌ی کمتری پرداخت خواهید کرد.

گوگل با توجه به امتیاز کیفیت و نیز مبلغ پیشنهادی شما برای تبلیغات، رتبه تبلیغ شما را مشخص می‌کند. با توجه به رتبه تبلیغ موقعیت تبلیغ شما در صفحه نتایج جستجو مشخص می‌شود.

بعد از قرار گرفتن تبلیغات در صفحه گوگل، کاربران آن را می‌بینند و روی آن کلیک می‌کنند و اقدام خاصی را انجام می‌دهند.

اکنون که می‌دانید سازوکار تبلیغات گوگل چگونه است، لازم است که انواع مختلف تبلیغات گوگل را بیان کنیم. 

متوسط هزینه هر کلیک تبلیغات گوگل چقدر است؟

متوسط هزینه به ازای هر کلیک در گوگل ادز با توجه به کلمه کلیدی و میزان رقابت در آن و نیز حوزه کسب و کار فرق دارد. مثلاً در عرصه جهانی، برای کلمات کلیدی مرتبط با حوزه خدمات وکالت، خدمات مالی و بیمه و … که رقابت، بسیار بالاست، هر کلیک از چند دلار تا بیش از ده دلار افزایش پیدا می‌کند. اما به طور متوسط، در کل کلمات کلیدی و تمام حوزه‌ها، هر کلیک گوگل تقریباً 2/32 دلار می‌شود. اما در کلمات کلیدی فارسی که میزان رقابت، بسیار کمتر از کلمات انگلیسی است، اگر تبلیغات خود را بهینه و موثر طراحی کنیم می‌توان هر کلیک را بین 10 تا 50 سنت (به طور متوسط) به دست آورد.

 

مطالب جدید

درخواست مشاوره رایگان

پس از ارسال اطلاعات و تعیین نوع مشاوره،کارشناسان روفامو در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

پس از ارسال اطلاعات و تعیین نوع مشاوره،کارشناسان روفامو در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مطالب جدید