Search
Close this search box.

09196142538

Search
Close this search box.

طراحی سایت پزشکی

شما به‌ عنوان یک پزشک چقدر به اعتبارتان اهمیت می‌دهید؟ فرض می‌کنیم روزی بیشتر از 50 بیمار ویزیت می‌کنید؛ اما آیا این تمام چیزی است که در زندگی حرفه‌ای خود می‌خواهید؟ مثلا دوست ندارید، یک پزشک شناخته شده باشید و از شما با عنوان پزشکی معتبر و متخصص یاد کنند؟
این را هم می‌دانید، که از تخصص شما صدها پزشک دیگر تنها در شهر خودتان مشغول هستند؛ پس یک بیمار چرا و چگونه باید از بین این همه، شما را انتخاب کند؟ این را قبول داریم که مهارت و تخصص‌تان معرف شماست و باعث دهان به دهان شدن اسم شما می‌شود؛ اما علاوه بر این، خودتان هم باید، یک رسانه داشته باشید. رسانه قدرتمندی مانند سایت که می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم. 

سایت پزشکی

در ادامه می‌گوییم: طراحی سایت پزشکی، چه اهمیت و نتایجی برای‌تان دارد؛ چه فاکتورهایی را باید در طراحی آن رعایت کنید؛ همچنین به صورت موردی طراحی سایت دندانپزشکی، پزشک زیبایی و روانپزشک و نمونه‌های آن را بررسی می‌کنیم.

اهمیت طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی همانند طراحی سایت های دیگر ، یک ضرورت در زمینه پرشکی و درمانی محسوب می شود. با طراحی وب سایت حرفه ای ، روند درمان برای بیماران، پزشکان و کلینیک های درمانی با سرعت انجام می شود. پزشکان با استفاده از سایت می توانند با بیماران خود در ارتباط باشند و اطلاعات و مقالات پزشکی را در اختیار بیماران قرار دهند. علاوه بر این طراحی وبسایت پزشکی امکان مقایسه را برای بیماران فراهم می کند تا بتوانند بهترین متخصص در زمینه های مختلف را پیدا کنند. ارائه خدمات آنلاین هزینه درمان را کاهش می دهد. زیرا دیگر نیازی به پرداخت هزینه های رفت و آمد مخصوصا برای افرادی که در شهر های دیگر هستند ، نیست. طراحی وبسایت پزشکی باعث دیده شدن تخصص پزشکان و معرفی آن های می شود. در این صورت باید برای معرفی خود خلاقیت به خرج دهید

چرا یک پزشک باید وبسایت داشته باشد؟

طبق آمار، جستجوی مردم در حوزه پزشکی و سلامت رو به افزایش است. به طوری که حتی نوبت‌دهی‌ بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز این روزها، به صورت اینترنتی امکان پذیر است. در واقع اگر چه همچنان بازاریابی دهان به دهان، یکی از موثرترین روش‌های تبلیغ است، اما دیگر دوره صف ایستادن تمام شده است. مردم فرصت ایستادن در صف ندارند، چه صف خرید باشد، چه صف پیدا کردن یک دکتر خوب از زبان دوست و آشنا. اولین کاری که می‌کنند گوشی خود را درآورده و در اینترنت به دنبال تخصص شما می‌گردند. در این شرایط اگر شما هم توانسته باشید به خوبی خود را در میان انواع سایت‌های مربوط به حرفه‌تان نشان دهید، برنده خواهید شد و کاربر اینترنتی را به سوی خود جذب می‌کنید. سرعت معرفی شما، حرفه و تخصص‌تان در دنیای اینترنت، چندین برابر قبل شده است. در واقع، به جرات می‌توان گفت رمز شناخته شدن و کسب درآمد در این عصر، حضور در فضای مجازی، فعال‌تر و پرکارتر از قبل است.

ویژگی های طراحی سایت پزشکی

پس از طراحی و پیاده سازی سایت اختصاصی پزشکی مراجعین راضی و خوشحال تر بودن و طراحی سایت پزشکی برای رشد و فراگیر شدن در بین مخاطبین برای من بسیار چشم گیر شده بود . ویژگی های طراحی سایت پزشکی شامل موارد ذیل می گردد.

1- مشاور آنلاین در هر زمان
2- ثبت منشی برای هر پزشک در پنل مورد نظر
3- امکان گزارش گیری دقیق از تمامی فعالیت های انجام شده
4- امکان گزارشگیری
5- امکان ثبت نوبت های بیماران
6- ارسال پیام آنلاین به بیماران
7- امکان پرداخت حق نوبت به صورت آنلاین
8- امکان ایجاد حساب کاربری برای پزشکان و بیماران
قوی ترین امکاناتی که وبسایت پزشکان می تواند داشته باشد، تمام موارد فوق را شامل می شود؛کمک بسیار شایانی به یک پزشک خواهد کرد تا به مراجعین بیشتری رسیدگی شود. همین طور می توانیم سبب راضی شدن بسیاری از افراد شویم.

سایت پزشکی

طراحی سایت شامل کدام مشاغل حوزه پزشکی و سلامت می‌شود؟

می‌توان با جرات گفت که طراحی سایت هیچ گونه محدودیتی برای هیچ نوع شغلی ندارد و کمتر شغلی پیدا می‌شود که نیاز به حضور در فضای مجازی نداشته باشد. اکثر مشاغل حوزه پزشکی می‌توانند سایت پزشکی مخصوص خود را راه اندازی کرده و خدمات تخصصی و عمومی خود را در آن عرضه کنند.

از جمله مشاغلی که در حوزه پزشکی و سلامت می‌توانند سفارش طراحی سایت، بنا به درخواست و سلیقه خود داشته باشند عبارت‌اند از:

*پزشک عمومی (General Practitioner)
*چشم پزشک (Optometrist)
*دندان پزشک (Dentist)
*جراح (Surgeon)
*داروساز (Pharmacist)
*مامایی (Midwifery)
*دامپزشک (Vet)
*روانپزشک (Psychiatrist)
*متخصص تغذیه
*متخصص صنایع غذایی
*فیزیوتراپیست (Physiotherapist)
*متخصص بیهوشی
*گفتار درمانگر
*متخصص فوریت‌های پزشکی
*مهندس بهداشت محیط
*مهندس پزشکی (Medical Engineering)
*کار درمانگری در منزل

اشتباهات رایج در طراحی سایت پزشکی

دانستن معایب و اشتباهات دیگران می تواند در طراحی سایت پزشکی بسیار مفید باشد. ما در این قیمت از مطلب اشتباهات رایجی که در طراحی سایت پزشکی صورت می گیرد را به شما معرفی می کنیم تا شما آن ها را تکرار نکنید.

عدم نمایش در موبایل
درصد زیادی از کاربران گوگل با استفاده از موبایل و گوشی همراه اقدام به سرچ می کنند. اگر سایت پزشکی شما امکان مشاهده در موبایل نداشته باشد قبل از شروع بازی، بازی را باخته اید زیرا 70 درصد از کاربران خود را از دست داده اید.

عدم استفاده از https
در صورتی که از پروتکل https برای طراحی سایت پزشکی استفاده نشود ، گوگل سایت را یک سایت فیشینگ تشخیص داده به احتمال بالا اصلا لود نمی شود ویا در صفحات اولیه قرار نمی گیرد.

محتوا و لوگوی نامناسب
متاسفانه در برخی سایت ها شما نمی توانید تشخیص دهید رشته این پزشک چه می باشد. آیا او متخصص قلب وعروق است یا روان شناس؟ آنقدر که آرم و لوگوی سایت شبیه قلب است، فکر می کنید فرد متخصص قلب است؛ اما بیشتر که می گردید میبینید یک روان شناس است.

دسترسی پیچیده
در ایران اغلب سایت های پزشکی دارای این مشکل هستند و شما برای آنکه بتوانید یک نوبت رزرو کنید باید ساعت ها به دنبال آیکون رزرو آنلاین بگردید. حتی موتور جستجو سایت آنقدر ضعیف است که با آن هم نمی توانید چیز مد نظر خود را بیابید. اینگونه سایت ها واقعا اشتباه مطلق در زمینه طراحی سایت پزشکی هستند.

سایت پزشکی

معرفی خدمات

سایت پزشکی

مجله سلامت

سایت پزشکی

پنل مدیریتی آسان

سایت پزشکی

آپلود رزومه پزشکان

سایت پزشکی

ایجاد درمانگاه

سایت پزشکی

فروش محصولات پزشکی

سایت پزشکی

تعیین ساعت کاری

سایت پزشکی

معرفی پزشکان و کادر درمان

طراحی سایت پزشکی یا پیج اینستاگرام؟

اغلب پزشکان در مورد طراحی سایت پزشکی یا پیج اینستاگرام تردید دارند. برای انتخاب صحیح لازم است تمامی جوانب این دو بستر را بررسی کنیم. حقیقت این است که اینستاگرام فضای جذابی است که برای دیده شدن بهترین گزینه است. به عبارت دیگر در میان فضاهای مجازی موجود، اینستاگرام اساساً برای دیده شدن و نمایش ظاهری طراحی شده است. علیرغم ادعاهای موجود مبنی بر تولید محتوای مفید در اینستاگرام واقعیت این است که مخاطب اینستاگرام در وهله اول با جذابیت بصری جذب می‌شود. به عبارت ساده‌تر مخاطب اینستاگرام تصاویر جذاب و تأثیرگذار را دنبال می‌کند. اما یک سایت را می‌توان فضایی کلاسیک برای ارائه محتوا معرفی کرد. در فضای سایت می‌توان از انواع محتوا اعم از متن، تصویر و ویدئو استفاده نمود. ضمن اینکه به خاطر شرایط خاص کشور ما فضای اینستاگرام همواره در معرض خطر فیلتر قرار دارد ولی سایت شما همواره در دسترس خواهد بود.
مسئله دیگر این است که برای انتخاب میان طراحی سایت یا پیج اینستاگرام باید مخاطب خود را در نظر بگیرید. اینستاگرام را نمی‌توان به عنوان یک فضای جدی یا تخصصی در حوزه پزشکی معرفی کرد. به عبارت ساده‌تر یک فرد بیمار یا نزدیکان او معمولاً در فضای اینترنت اطلاعاتی در مورد بیماری، روش‌های درمان یا پزشکان متخصص این حوزه جستجو می‌کنند. در مقابل، فضای اینستاگرام برای فعالیت‌هایی مانند سالن‌های زیبایی یا مدلینگ مناسب‌تر است. به بیان دیگر، مخاطب اینستاگرام مخاطب جدی در حوزه پزشکی محسوب نمی‌شود. اما نمی‌توان ظرفیت اینستاگرام برای کسب شهرت را نادیده گرفت. در واقع باید گفت برای سرمایه‌گذاری در این فضا، یک سایت و صفحه اینستاگرام در کنار یکدیگر بهترین گزینه است. اما در جامعه پزشکان داشتن یک سایت مهمتر از داشتن یک صفحه اینستاگرام است.

با طراحی سایت پزشکی اعتبار خود را با شکوه کنید

قطعا برای پزشکان نیز پیشرفت کسب و کارشان و افزایش روزافزون جایگاه اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد. شاید در شهر شما صد ها پزشک با تخصص شما وجود داشته باشد اما پزشکان کمی هستند که نام آن ها سر زبان ها است و مردم از تخصص بالای آن پزشک صحبت میکنند. در دنیای کنونی طراحی یک سایت پزشکی عاملی برای شناخته شدن شما به عنوان یک پزشک متخصص و مورد قبول مردم است زیرا که امروزه اکثر افراد که به خدمات یا محصولی نیاز دارند ابتدا اقدام به سرچ در موتور های جستجوی گوگل خواهند کرد قرار گرفتن وب سایت شما در 10 نتیجه اول صفحه سرچ باعث میشود که روزانه افراد بسیار زیادی با شما و تخصصتان آشنا شوند و همین امر باعث افزایش اعتبار و شهرت شما خواهد شد.

جمع بندی:

باید بدانید که قطعاً اگر تا چند سال آینده، سایت مربوط به تخصص خود در پزشکی را راه اندازی نکنید، شاید تخصصتان کمتر از قبل مورد استقبال قرار گیرد؛ زیرا افراد و جامعه بیشتر از قبل به حاضرین در فضای مجازی اعتماد خواهند کرد و پزشکان مورد اعتماد خود را در فضای اینترنت انتخاب خواهند کرد. اگر قصد یک طراحی سایت پزشکی خوب و کاربردی را دارید، پروژه تان را به ما بسپارید. تیم روفامو با سال ها تجربه، پشتیبانی و مدیریت صد در صدی سایت پزشکی شما را انجام خواهد داد.

قبل از شروع طراحی سایت مشاوره بگیرید

قبل از تصمیم گیری و شروع به کار برای طراحی سایت پزشکی حتما از طریق راه های ارتباطی با مشاوران سایت تماس بگیرید تا بتوانیم تمام تجربیات خود را برای طرحی حرفه ای وب سایت پزشکی به شما منتقل کنیم.

مطالب جدید

درخواست مشاوره رایگان

پس از ارسال اطلاعات و تعیین نوع مشاوره،کارشناسان روفامو در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

پس از ارسال اطلاعات و تعیین نوع مشاوره،کارشناسان روفامو در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مطالب جدید